Witamy na GTAOnline Obecny czas to 2014-12-20, 01:06 Użytkowników: 59125

GTA V NA PC ! - CZYTAJ,
KONKURS NA NAJLEPSZY SERWER SA:MP - GŁOSOWANIE

Strona główna | Rejestracja | Użytkownicy | Grupy | Faq | Regulamin | Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Darmowy internet bezprzewodowy.
Autor Wiadomość
naimad424  WCSK

Informacje
Nick w MP: EleganCko
Na forum: 731 dni
Piwa: 3828
Respekt: 119
Głosy: 13

Wysłany: 2013-06-29, 22:27   Darmowy internet bezprzewodowy.

Darmowy internet bezpłatny internet bezprzewodowy Aero2

Witam od siebie powiem tylko tyle ze dwóch znajomych sprawdziło to i sa zadowoleni jedyny minus tego ze w weekend chodzi wolno ale to nie ma co sie dziwić większość ludzi ma wtedy wolne i korzysta z tej właśnie usługi.
Na tej stronie dowiecie sie praktycznie wszystkiego o tej ofercie
http://darmowyinternet.org.pl/
pozdrawiam naimad424

Praktycznie wszystkie Państwa na świecie oferują bezpłatny dostęp do internetu. Od pewnego czasu taki rodzaj usługi jest oferowany również w Polsce, a wszystko za sprawą telekomunikacyjnej spółki Aero2. Spółka Zygmunta Stolarza-Żaka oferuje mobilny szerokopasmowy internet w technologii HSPA+. Aero2 jako pierwsi w Polsce zaczęli oferować internet w technologii LTE TDD. W obecnej chwili darmowy internet jest dostępny dla 100% osób, którzy posiadają odpowiedni sprzęt (komputer, telefon, modem), który umożliwia obsługiwanie kart Aero2.
Jaką prędkość ma darmowy internet?

Początkowo darmowy internet Aero2 został rozpowszechniony z prędkością 256kbit/s. Takie łącze było udostępniane do 10 maja 2012 roku, a już od następnego dnia od powyższej daty, bezpłatny internet został powiększony do 512kbit/s. Co prawda nie jest to prędkość, która mogłaby zadowolić wszystkich internautów, ale takie połączenie zdecydowanie wystarcza do przeglądania stron internetowych, oglądania krótkometrażowych filmików w serwisie YouTube oraz pobierać niewielkie pliki. Jest jednak jeden mankament w działaniu bezpłatnego internetu, a mianowicie internet Aero2 rozłącza się co 60 minut. Nie jest jednak jakiś większy problem, ale jest to sposób na ograniczenie pobierania większych plików z internetu.

Jak zacząć korzystać z darmowego internetu Aero2?

Darmowy internet Aero2 można uruchomić na każdym komputerze, ale nie na wszystkich modemach. Do prawidłowego funkcjonowania bezpłatnego internetu należy posiadać kompatybilny modem, listę kompatybilnych modemów można znaleźć tutaj. W przypadku, gdy nasz modem nie jest kompatybilny z Aero2, odpowiedni modem można nabyć na allegro lub w sklepie komputerowym, a koszt modemu to około 100zł. Następnym wymagającym elementem bezpłatnego internetu jest karta SIM, którą można uzyskać od operatora po spełnieniu warunków. Kartę Aero2 można uzyskać ze strony aero2.pl

Jeżeli uznasz ten poradnik za przydatny i może przyda ci się w życiu daj :piwo: a będę wiedział czy ktoś przeczytał temat itp.

Zapraszam do komentowania.

zajacp1  speedhost.pl

Informacje
Na forum: 1918 dni
Piwa: 721
Respekt: 145,6
Głosy: 19

Wysłany: 2013-06-30, 02:00   

Oczywiście, że nie każdy to odbierze. Testowane na dwóch modemach, dla wujka we wsi Stary Dwór - sygnału zero, i przy mojej konfiguracji i konfiguracji informatyka właściwego - jednogłośnie z nim stwierdziliśmy, że na obszarze naszego powiatu bezpłatny internet Aero2 jest bezużyteczny.
Postaw piwo autorowi tego posta

radeh2  Performer

Informacje
Nick w MP: Mr.R
Na forum: 2145 dni
Piwa: 747
Respekt: 65,3
Głosy: 3

Wysłany: 2013-07-01, 11:55   

U mnie działa doskonale, zawsze mam zasięg będąc nawet na wakacjach w Zakopanem. Nie wiem dlaczego ludzie to hejtują nie można mieć kokosów za darmo, a tu wydajesz 27zł i masz 512-stkę za free. Oczywiście, sam mam domek nad morzem, gdzie zasięg jest znikomy ale czego można spodziewać sie po darmowej usłudze :) Z tego co tam wyczytałem w którymś tam roku ma być ogłoszony nowy przetarg, jeden już był i zwiększono prędkość z 256 na 512 kb/s, być może, że za 2 czy 3 lata zwiększą prędkość. Internet sie przydaje, jeśli planujesz jakąś wycieczkę a jesteś w domu przypięty kablem to ta opcja z pewnością Ci się przyda. Modem mam wbudowany w laptopie śmiga i nie zrywa elegancko.

Look_At_Me 

Informacje
Nick w MP: Look_At_Me
Na forum: 1335 dni
Piwa: 57
Respekt: 73
Głosy: 2

Wysłany: 2013-07-02, 08:08   

O tym internecie dowiedziałem się od znajomego, szczerze nie mogę z niego korzystać, bo po prostu nie mam do niego zasięgu. Ale uważam, że każda darmowa rzecz jest dobra zwłaszcza, ze niektórzy usługodawcy za podobną prędkość żądają śmiesznych pieniędzy.

Mam nadzieje, ze sama działalność będzie się rozwijać przez co wiele firm skończy żerować na osobach, które nie mają zasięgu by korzystać z lepszego internetu.

naimad424  WCSK

Informacje

Wysłany: 2013-07-02, 22:39   

ja niestety bawiłem się z kolegą dzisiaj ustawiliśmy modem itp. połączyliśmy z internetem i niestety słaby sygnał, google łapie a strony wczytują się od 20sekund do 30s.

Dobre to jest dla osób które się przemieszczają, biorą laptop i bay bay, mają neta. :)

4ndroid 

Informacje
Na forum: 384 dni
Respekt: 50

Wysłany: 2014-02-15, 19:21   

Szczerze mówiąc, jak byłem na wakacjach, to działał w niektórych miejscach w Polsce lepiej, niż Play Online na kartę. Drogę powrotną do domu, przejechałem z Aero2, co godzinę tylko reconnecta robiło ;p

Haribo_  Po prostu Żelek

Informacje
Nick w MP: Haribo
Na forum: 496 dni
Piwa: 1582
Respekt: 106,2
Głosy: 7

Wysłany: 2014-02-15, 20:37   

Mam antenę na bloku który stoi ode mnie rzut beretem - widzę ten blok z okna, osobiście nie próbowałem bo nie potrzebuję, mam jednego modemowca na kartę i starczy (w domu 4 modemy xd).

Słyszałem dużo dobrych opinii o tym internecie, ale.. czy przypadkiem w tym roku nie kończy się już to eldorado?
Bo wydaje mi się, że to do 2014 miało być... jeśli tak to już raczej może nie mieć sensu zamawianie :P

naimad424  WCSK

Informacje

Wysłany: 2014-02-17, 20:33   

Znalazłem informacje na temat końca usługi:

Cytat:

Oznacza to niestety, że po 21 grudnia 2016 roku wiele osób wypadnie z zasięgu bezpłatnego Internetu i wymiana sprzętu (modemu i ewentualnej anteny) nie pozwoli na ponowne uzyskanie połączenia z Aero2.

Link: klik

jodeczek 

Informacje
Na forum: 954 dni

Wysłany: 2014-03-31, 22:51   

Dokładnie. Minus jest taki że nie wszędzie ściąga zasięg. Ogólnie samw w sobie jest bardzo dobre.

PLkokss 

Informacje
Nick w MP: KoksPL
Na forum: 250 dni

Wysłany: 2014-04-14, 19:14   

ciekawa sprawa.. lecz jest troche roboty przy tym i oslabia łącze..

tomcz19 

Informacje
Na forum: 964 dni
Piwa: 2

Wysłany: 2014-04-15, 13:02   

Wgl to dziala i na pewno jest darmowe? I gdzie sprawdzic w jakich rejonach dziala?

Norbi169 

Informacje
Na forum: 248 dni

Wysłany: 2014-04-16, 22:36   

Sporo roboty myślę że znalazło by się jakieś inne wyjście "potrzeba matka wynalazków " :p

Dawid_Road 

Informacje
Na forum: 2454 dni
Piwa: 143
Respekt: 47,6

Wysłany: 2014-04-24, 16:46   

To jest całkiem spoko opcja, gdy się gdzieś wyjeżdża na wakacje i nie chce się przejmować ewentualnym wyciekiem danych przez różne hotspoty w hotelach/restauracjach i tym podobne. Ja używam swojego pakietu internetowego w telefonie, płacę 20 złotych za 2GB miesięcznie i nie narzekam. :)

sentin123 

Informacje
Nick w MP: Sentin
Na forum: 716 dni
Piwa: 64

Wysłany: 2014-04-26, 22:59   

Miałem okazję testować tego typu internet Aero wraz z kolegami na kursach i powiem wam że nawet daje radę. Sprawdzić fejsa, ogarnąć jakieś tematy lub pooglądać filmiki na yt, co prawda trochę dłużej to trwa ale ważne że jest.

Evil333 

Informacje
Nick w MP: Evil333
Na forum: 168 dni

Wysłany: 2014-07-05, 19:13   

Troche, ża dużo babrania się z tymi listonoszami, ale za darmo to nie ma co wybrzydzać

Tagi: darmowy :: internet :: bezprzewodowy.
Anonymous

Dołaczył: Wczoraj 0:00
Skad: google.com

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Miejsce na Twoją reklamę!

Odpowiedz do tematu